drony DJI oprogramowanie i przydatne linki

Drony DJI ogólnie, tutaj znajdują się wszelkie przydatne linki jakie były dla mnie użyteczne, rzeczy, których często szukacie. 

Downgrade dla dronów mavic pro, spark, phantom 4, inspire, mavic 2 series. Programy do flashowania, firmware i wszystko to, co może się przydać zaawansowanym użytkownikom, którzy potrafią i nie boją się wycisnąć ze swoich dronów więcej niż zaoferowała fabryka oraz to co również odebrała w trakcie kolejnych aktualizacji softu.  [fb_button]

 • Zmodowana aplikacja  DJI GO 4 mod 2.0  dla dronów Mavic Pro, Spark, Phantom 4 być może też Air nie pamiętam.  Natywny tryb FCC oraz brak konieczności logowania na konto DJI do uruchomienia drona. 
 • Najnowsze oprogramowanie DUMLdore do flashowania i downgrade firmware, Spark. Mavic Pro, Air, Insipre
 • Starsza wersja DUMLdore 2.12 do zadań specjalnych 
 • kopalnia DJI Firmvare do naszych dronów Mavic Pro, Spark, Inspire itd. 
 • Rozkoduj numer seryjny drona DJI i sprawdź dokładną datę produkcji
 • DJI Super-Patcher 2.0.2  niesamowicie mocne narzędzie do modyfikacji. Obecnie w fazie testów przeze mnie. 
 • starsza wersja DJI Assistant 2 – 1.1.2 wygodna do modyfikacji w trybie debug
 • SilencioRC-0.9.4.zip  – wyciszenie kontrolera RC dla Mavic Pro

Posiadasz jakies przydatne linki informacje ? Daj znać chętnie uzupełnię wpis o dodam je tutaj. 

 

W skrócie o Mavic Pro

Często spotykam się z pytaniami co daje zejście na niższą wersje firmware w dronie, która najlepsza, co daje ? Okej na podstawie swoich doświadczeń odpowiem tutaj: 

Firmware 01.04.0000  ten zalecam, jest bardzo stabilny do latania a w nim: 

 • usuniesz NFZ
 • włączysz tryb FCC

możesz bez problemu edytować parametry lotu jak:

 • sport+ – większa prędkość lotu, wzniosu, spadania w trybie sport
 • gps+ – możesz również edytować prędkość lotu, wzniosu i spadania w trybie zwykłym GPS pod swoje potrzeby
 • usuniesz komunikat ostrzegającym o silnym wietrze
 • możesz ustawić szybszy tryb RTH, dron będzie wracał znacznie szybciej ze wszelkimi tego konsekwencjami (bateria, wykrywanie przeszkód)
 • możliwość włączenia trybu ATTI zamiast sport mode

Przy pomocy narzędzia DJI Super-Patcher 2.0.2 jak się okazuje istnieje możliwość zdjęcia limitu wysokości i wielu modyfikacji bez konieczności posiadania firmware 01.03.0700, który nie bardzo przestarzały i niedopracowany. 

Narzędzia do rozkodowania numeru seryjnego i daty produkcji drona masz powyżej w linkach. 

W mavic pro wymuszenie trybu FCC można zrobić również bez modyfikacji firmware używając modowanej aplikacji DJI GO w wersji na androida, nie wymagana jest wtedy płatna wersja łatki na drona. Do pobrania w linkach powyżej. W innym przypadku musisz zmodyfikować firmware drona przy pomocy:

 • opcja 1 https://nolimitdronez.com/
 • opcja 2 https://drone-hacks.com/ osobiście używałem na mavic 2 tej wersji oprogramowania i mogę polecić. Za darmo możesz zrobić downgrade firmware, edycję prostych parametrów lotu jak gps+, sport+ itp. wymagających edycji parametrów konfiguracyjnych. Usuwanie NFZ oraz implementacja FCC płatna 35$ / 35euro

Wycieszenia kontrolera (SilencioRC-0.9.4)

W szczególnych przypadkach kiedy zależy nam na dyskrecji warto posłużyć się oprogramowaniem  SilencioRC v0.9.4 i w wersji shareware tego oprogramowania możemy wyłączyć wszystkie dźwięki oprócz startowego przy włączaniu i wyłączaniu RC. Kiedy zapłacimy autorowi oprogramowania niewielki datek możemy pozbyć się również tej melodyjki. Modyfikacja ta skutkuje zupełną ciszą w trakcie RTH przede wszystkim. Jest to przydatne kiedy pilotujemy w krzakach 🙂 

Działanie:  pobierz SilencioRC-0.9.4.zip rozpakuj i uruchom. Podłącz RC do USB i sprawdź wersję swojego firmware. Następnie pobierz stąd swój firmware: DJI Firmvare i poddaj go modyfikacji przez oprogramowanie SilencioRC a następnie flashuj tak zmodyfikowanym plikiem swoje RC. Thats all. 

 

 

W skrócie o Mavic 2 (pro, zoom)

 

Na początek bardzo ważna uwaga: DJI w mavicach 2 począwszy już od bodajże wersji firmware 01.00.0400 zablokował jakąkolwiek możliwość ingerowania w oprogramowanie jak zdejmowanie NFZ, zakładanie trybu FCC, dodatkowo zablokował możliwość cofnięcia firmware do starszych wersji. Jeśli posiadasz Mavica 2 na wersji firmware starszej niż 01.00.0400 i chcesz robić jakiekolwiek modyfikacje NIGDY NIE AKTUALIZUJ DRONA. Nie cofniesz się już. Droga została zamknięta. 

Firmware 01.00.0100 jedyny zalecany w tej serii dronów podatny na wszelkie modyfikacje a w nim: 

 • usuniesz NFZ
 • włączysz tryb FCC
 • w niektórych dronach tryb BOOST (jeszcze większa moc nadajnika związana z ryzykiem przegrzewania się RC). Niestety u mnie ten tryb nie działa, nie zaobserwowałem żadnych różnicy miedzy boost a fcc. Z jakiegoś powodu ta modyfikacja jest podatna tylko na niektóre egzemplarze drona. Być może związane to jest z rejonem USA. 

dodatkowo okrojona już możliwość edycji parametrów 

 • sport+ – większa prędkość lotu, wzniosu, spadania w trybie sport
 • gps+ – możesz również edytować prędkość lotu, wzniosu i spadania w trybie zwykłym GPS pod swoje potrzeby
 • modyfikacja limitu ostrzeżenia o silnym wietrze 
 • możliwość włączenia trybu ATTI zamiast wersji T (tripod)

Do prostych modyfikacji parametrów konfiguracyjnych polecam wersję DJI Assistant 2 v1.1.2 w trybie debugowania rozpozna naszego drona mavic 2, nie można natomiast używać tej wersji do wszelkich innych czynności jak kalibracja, testowanie itp. Nie wspiera ona Mavica 2 w tym zakresie. 

Głębsze modyfikacje jak usunięcie NFZ oraz włączenie trybu FCC/Boost zrobicie za pomocą płatnego oprogramowania pobranego z Drone-hacks osobiście polecam, korzystałem i działa. Jedna uwaga nie korzystacie przy modyfikacjach z wbudowanego Wizarda, czasem pojawiają się problemy. Modyfikujemy poprzez menu Hack/Flash Firmware, najpierw NFZ i reset drona i następnie FCC i reset. 

DJI GO 4 

Niestety na chwile obecną nie istnieje już modyfikowane oprogramowanie DJI GO wspierające drony powyżej mavic pro / air. 

Suki…ny z DJI zablokowali i tę opcję szyfrując swoje oprogramowanie. W związku z powyższym konieczne jest używanie oryginalnego oprogramowania i tutaj jesteśmy zmuszeni pilnować się aby przez przypadek nie wykonać aktualizacji firmware czy bazy NFZ. Rzecz jasna dotyczy to wszelkich miłośników modyfikacja, grzeczni użytkownicy mavica nie musza na to zwracać uwagi jak i czytać całego tego tekstu 🙂 Ja należę do osób, które zwyczajnie lubią mieć pełną kontrolą nad swoim sprzętem. I nie lubię jak ktoś mi narzuca z góry jakieś ograniczenia. To ja jestem operatorem drona i do mnie należy pilnowanie przestrzegania reguł. Tak więc PILNUJCIE SIĘ. Osobiście zalecam latanie na osobnym sprzęcie jak tablet czy telefon bez dostępu do internetu w trybie samolotowym ! 

 

drone hack:

 

DJI Asisstant 2 w trybie debugowania:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry